Taxatierapporten bij het kopen van onroerend goed in Turkije

Een taxatierapport kan worden gedefinieerd als een rapport waarin de waarde van een onroerend goed wordt getaxeerd met behulp van wetenschappelijke methoden door taxateurs en waarin alle factoren die van invloed zijn op de waarde worden geanalyseerd. Taxatierapporten worden in Turkije ook wel taxatierapporten van onroerend goed genoemd.

Hebben buitenlanders taxatierapporten nodig bij het kopen van onroerend goed in Turkije?

Taxatierapporten bij het kopen van onroerend goed in TurkijeVolgens de besluiten die zijn gepubliceerd door de Algemene Directie Kadaster en Kadaster (Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü – TKGM), is het een verplichting om vanaf 15 februari 2019 een taxatierapport op te vragen wanneer een buitenlander een onroerend goed koopt of verkoopt. verwacht dat deze verplichting binnenkort ook voor Turkse burgers zal gelden.

Taxatierapporten worden opgesteld door SPK-gevalideerde taxatiedeskundigen. Deze taxateurs hebben een vergunning van de Capital Market Board (Sermaye Piyasası Kurulu – SPK) en werken onafhankelijk. Taxatierapporten bevatten gedetailleerde informatie over de eigendommen, zoals informatie over de eigendomsakte, locatie en omgeving, technische kenmerken, negatieve factoren die van invloed zijn op het onroerend goed en de waarde ervan, taxatieresultaten, foto's van het onroerend goed en documenten, omvang van het rapport, informatie over taxatiemethode, enz. .

Omdat sommige kopers in het verleden lagere bedragen dan de werkelijke verkoopprijs aangaven om de overdrachtsbelasting van de eigendomsakte te verlagen, gebruikten kadasterbureaus taxatierapporten om een ​​realistische prijs voor de belastingberekening te krijgen. Daarom is het een verplichting voor buitenlanders om een ​​taxatierapport te krijgen bij het kopen en verkopen van onroerend goed in Turkije.

Hoe kunnen we dit rapport gebruiken?

Als u een taxatierapport in Turkije wilt opvragen, dient u contact op te nemen met een door SPK gevalideerde taxateur. Doordat u deze taxateurs de benodigde informatie voor de taxatie aanlevert, stellen zij binnen twee tot drie dagen uw taxatierapport op.

Als u een onroerend goed koopt of verkoopt met Tekce Overseas, hoeft u zich geen zorgen te maken over het taxatierapport! Omdat we onze klanten bijstaan ​​in elke fase van de aankoop van onroerend goed, helpen we u een taxatierapport te krijgen als onderdeel van onze voor- en naverkoopdiensten.

Wanneer een buitenlander een eigendom koopt of verkoopt via ons bedrijf, wordt dit noodzakelijke document automatisch verstrekt door ons team. Onze klanten hoeven niet persoonlijk contact op te nemen met de taxateurs. In plaats daarvan levert ons team van professionals de nodige informatie aan het taxatiebureau en krijgt u uw document zonder te worstelen met de communicatiekloof die het gevolg is van het taalprobleem.

Wat zijn de voor- en nadelen van een taxatierapport?

Taxatierapporten bij het kopen van onroerend goed in TurkijeEr zijn een paar voordelen van taxatierapporten voor onroerend goed. Allereerst geven taxatierapporten u een idee over de huidige waarde van het onroerend goed. Zo weet u zeker dat u onroerend goed koopt of verkoopt tegen de juiste prijs.

Ten tweede, aangezien taxatierapporten ook technische informatie over onroerend goed bevatten, weet u precies wat u koopt en in welke staat het onroerend goed zich bevindt. Dit geeft u het voordeel dat u objectieve gegevens heeft in plaats van te vertrouwen op de informatie van een makelaar of de verhuurder .

Een ander belangrijk kenmerk van een taxatierapport is dat het informatie bevat over de omgeving van onroerend goed. Zo krijgt u een duidelijk beeld van de toekomst van het pand. Als er bijvoorbeeld een stadspark voor uw pand ligt, zorgt dit ervoor dat daar niet wordt gebouwd en uw zicht er niet door wordt belemmerd. Als er echter op dezelfde plaats grond ligt met een bouwvergunning, is het zeer waarschijnlijk dat uw terraszicht de komende jaren wordt belemmerd door een nieuwbouw.

Over de nadelen van taxatierapporten valt niet veel te zeggen. Het enige dat hierbij kan worden vermeld, is dat de overdrachtsbelasting van de eigendomsakte stijgt afhankelijk van de in het taxatierapport vastgestelde waarde. Omdat de hoge waarde van vandaag echter van invloed is op de toekomstige waarde van het onroerend goed, kan dit een voordeel worden wanneer u uw onroerend goed in de toekomst wilt doorverkopen.

FAQ

V: Is het verplicht om een ​​taxatierapport op te nemen om een ​​woning in Turkije te kopen?
A:
Ja. Voor buitenlandse kopers is het een verplichting om een ​​taxatierapport op te nemen om onroerend goed in Turkije te kopen.

V: Hoeveel kost het om een ​​taxatierapport in Turkije op te nemen?
A:
De kosten van een taxatierapport zijn afhankelijk van de totale oppervlakte van het te taxeren object. Tegenwoordig kost een taxatierapport voor een appartement tussen de 1500 TL en 2000 TL.

V: Hoe gemakkelijk is het om een ​​taxatierapport voor buitenlanders in Turkije op te nemen?
A:
Het is een vrij gemakkelijke transactie. Als u echter geen Turks spreekt, kan de communicatie met de taxateurs een probleem zijn.

V: Brengt Tekce Overseas mij kosten in rekening voor het taxatierapport?
A:
Nee. We helpen onze klanten taxatierapporten te verkrijgen in het kader van onze gratis voor- en naverkoopdiensten. U betaalt alleen het honorarium van de taxateur bij het maken van een taxatierapport wanneer u onroerend goed koopt bij Tekce Overseas. Lees meer over onze diensten.

Q: Hoe lang is een taxatierapport geldig?
A:
De geldigheidsduur van taxatierapporten varieert tussen 6 maanden en 1 jaar in Turkije. Kadasterkantoren vragen echter om taxatierapporten die ouder zijn dan drie maanden. Als u een taxatierapport via ons bedrijf aanvraagt, helpen wij u deze na drie maanden kosteloos te vernieuwen.

Heeft u nog meer vragen? VRAAG EEN EXPERT
VERZEND
Creëren: 02.08.2021, 21.56Bijgewerkt: 27.06.2022, 06.24
COMMENTAREN
EEN COMMENTAAR ACHTERLATEN
Laat ons weten dat u ons cookiebeleid goedkeurt.
We gebruiken onze eigen cookies en cookies van derden om uw zoekervaring op onze website te optimaliseren. Als je doorgaat, gaan we ervan uit dat je akkoord gaat met ons gebruik van cookies.